اخبار
 • چهارشنبه سوری

  مدرسه شطرنج آریا برای همراهان عزیز همیشگی خود آرزوی لحظات خوب و ایمن و پر سلامت دارد
 • اینستا گرام مدرسه شطرنج آریا

 • تسهیلات و تخفیفات ویژه جهت کارمندان محترم

  جهت استفاده  از تسهیلات مدرسه شطرنج آریا و ثبت نام به آیدی ذیل در تلگرام پیام دهید .
 • سامانه انتقادات ، پیشنهادات و شکایات

  همراهان عزیز آریایی با انتقادات و نظریات خود ما را در خدمت رسانی هر چه بیشتر و بهتر یاری نمایید .
 • خدمتی نوین از مدرسه شطرنج آریا

  طرح تکریم ارباب رجوع در مدرسه شطرنج آریا
 • شطرنج ابزاری برای پرورش ذهن کودکان

 • رژیم غذایی مناسب برای شطرنج بازان

  امروزه علم و ورزش به حدی با یکدیگر آمیخته شده اند که بدون شک کشورهایی که ورزش خود را با علم روز همگام کرده اند به راحتی گوی سبقت را از دیگران ربوده اند. شاخه های مختلف از جمله؛ روانشناسی، بدنسازی، تغذیه و … به کمک ورزش شتافته و آن را با سرعت تمام به پیش می برند. و در این میان کشورهایی که نسبت به این مقوله بی توجه باشند بدون شک در آینده هرچه بیشتر عقب می مانند. ورزش فکری شطرنج نیز از این قاعده مستثنی نیست و بی تردید دیگر تنها به کار کردن بر روی صفحه خلاصه نمی شود. مقاله زیر از محقق آرژانتینی در ارتباط با تغذیه موید این مطلب است که چگونه یک شطرنج باز می تواند خود را قبل و در حین مسابقه با تغذیه مناسب آماده سازد.روبرت بالیگون متخصص تغذیه بر اساس پژوهش هایی که بر روی عادات و رژیم غذایی ۷۲ استاد بزرگ انجام داده است، توصیه های زیر را برای تغذیه شطرنج بازان ارائه نموده است:
 • چگونگی آماده شدن برای مسابقات

  امروز ما درباره آمادگی برای مسابقات به ویژه هنگامیکه قبل از مسابقات  جهت آمادگی  چندین هفته زمان داریم ،بحث می کنیم . یقیناَ ، دانش آموزان جدی شطرنج در هر زمانی مشغول یاد گیری هستند .اما در مورد قبل از مسابقات چطور ؟ آیا برای یادگیری و آموزش ملاحظاتی خاص وجود دارد ؟
 • چگونه برای بازی آماده شویم(نحوه تدارک قبل از بازی شطرنج)

  در این درس ، در مورد آماده شدن برای دور بعد یک مسابقه وقتی که حریف بعدی ما مشخص شد بحث خواهیم کرد . در شطرنج امروزی ،آماده سازی برای موفقیت در مسابقه ضروری است . برنامه های کامپیوتری امروزی ( پایگاههای اطلاعاتی از بازیها و موتورهای بررسی شطرنج ) تدارک را قوی و تقریبا َ ضروری و جزو زرادخانه یک بازیکن شطرنج ساخته است . چه بسا بازیکنان قدرتمندی که  برخی از مواقع، بازیهایی را فقط بر اساس تدارک قبل بازی می برند! خوب تدارک دیدن تفاوت زیادی ایجاد خواهد کرد . غالباَ در مسابقات، استاد بزرگان با بازیکنان ضعیف بازی کرده و پس از 15-10 حرکت اول ،به وضعیت برنده دست می یابند . داستان معروفی درباره بازی بین کاسپارف و لکو (که هر دو از استاد بزرگان فوق العاده هستند ) وجود دارد. بازی پیچیده ای بین این دو انجام می گیرد ،اما در نهایت کاسپارف پیروز می شود . بعد از اتمام بازی، لکو سعی کرد شاخه های بهتری را به او پیشنهاد دهد . کاسپارف پاسخ داد :" تمام این حرکات را من در خانه تدارک دیده بودم. "
 • تحقیق جالب دانشمندان در باره نقش شطرنج در مبارزه با آلزایمر

  در ایالات متحده، هر 68 ثانیه یک نفر به بیماری آلزایمر مبتلا می شود. 14.5 میلیون بهیار بیش از 17.5 بیلیون ساعت مراقبت بی حقوق را فراهم ساختند و پیش بینی می شود مجموع هزینۀ آلزایمر از 2.3 بیلیون دلار در سال 2013 تا 1.2 ترلیون دلار تا سال 2050  افزایش یابد. علوم پزشکی همچنان با علل وچگونگی درمان دست به گریبان است اما همانطور که مایکل سیامارا توضیح می دهد، یک درمان وجود دارد که به نظر می رسد کار کند: شطرنج.

صفحه 1 از 3 < 1 2 3 >

اخبار
 • مسابقه هفتگی مدرسه شطرنج آریا در تاریخ پنج شنبه 96/09/23

  طبق روال همیشگی مدرسه شطرنج آریا ، در تاریخ 96/09/23 روز پنج شنبه ساعت 10 صیح مسابقات داخلی  با ریتینگ داخلی و با حضور بازیکنان و مربیان برتر شطرنج استان البرز در شعبه مرکزی  برگزار خواهد گردید.
 • مسابقات هفتگی مدرسه شطرنج آریا - 16 آذر96

  🏆مسابقات هفتگی مدرسه شطرنج آریا در شعبه مرکزی با حضور ۳۲ نفر طی ۶ دور برگزار شد که در پایان دانیال عباسی با ۵.۵ امتیاز قهرمان شد ، استاد فیده مهرداد صداقتی و اقای مهیار نجفیانپور با ۵ امتیاز دوم و سوم شدند.
 • مسابقات هفتگی مدرسه شطرنج آریا - 17 فروردین 96

  اولین دوره مسابقات هفتگی مدرسه شطرنج آریا (شعبه گوهردشت) در سال جدید امروز 17 فروردین 96 برگزار شد ، 16 نفر به سرداوری میثم امینی بیات در 6 دور به رقابت پرداختند که در پایان امیرحسین مصدق در ادامه روند رو به رشد خودش در هفته های اخیر با 6 امتیاز مقتدرانه قهرمان شد ، حمیدرضا طهماسبی و سپهر عظیم نژاد با 4.5 امتیاز دوم و سوم شدند
 • مسابقات هفتگی مدرسه شطرنج اریا - 19 اسفند 95

  مسابقات هفتگی مدرسه شطرنج آریا (شعبه گوهردشت) این هفته همزمان با مسابقات اوپن شهید فهمیده کرج برگزار شد ، 20نفر به سرداوری میثم امینی بیات در 6 دور به رقابت پرداختند که در پایان امیرحسین مصدق در ادامه روند رو به رشد خودش در هفته های اخیر با 5.5 امتیاز مقتدرانه قهرمان شد ، سینا عربلو با 5 امتیاز دوم شد و علیرضا اسدی با 4.5 امتیاز به مقام سوم رسید
 • مسابقات هفتگی مدرسه شطرنج آریا - 5 اسفند 95

  مسابقات هفتگی مدرسه شطرنج آریا (شعبه گوهردشت) این هفته نیز با استقبال خوبی همراه بود ، 38 نفر به سرداوری میثم امینی بیات در 6 دور به رقابت پرداختند که در پایان نوید ملاصالحی با 5.5 امتیاز مقتدرانه قهرمان شد ، محمدیاسین زعیم آزاد ، سینا عربلو و علی بهادری نیز با 5 امتیاز دوم تا چهارم شدند
 • مسابقات هفتگی مدرسه شطرنج آریا - 28 بهمن 95

  مسابقات هفتگی مدرسه شطرنج آریا (شعبه گوهردشت) این هفته نیز با استقبال عالی بازیکنان همراه بود ، 44 نفر به سرداوری میثم امینی بیات در 6 دور به رقابت پرداختند که در پایان پارسا مجیدی با 6 امتیاز مقتدرانه قهرمان شد ، کیا عربلو و نوید ملاصالحی نیز با 5 امتیاز دوم و سوم شدند.
 • مسابقات هفتگی مدرسه شطرنج آریا - 21 بهمن 95

  مسابقات هفتگی مدرسه شطرنج آریا (شعبه گوهردشت) این هفته با استقبال عالی بازیکنان همراه بود ، 50 نفر به سرداوری میثم امینی بیات در 7 دور به رقابت پرداختند که در پایان سه بازیکن با 6 امتیاز و بر اساس پوین شکنی ها در رده های اول تا سوم قرار گرفتند.
  1. نوید ملاصالحی  2. پارسا نعیمی  3. بردیا مدبری
 • مسابقات هفتگی مدرسه شطرنج آریا - 14 بهمن 95

  مسابقات هفتگی مدرسه شطرنج آریا (شعبه گوهردشت) این هفته با حضور 15 نفر به سرداوری میثم امینی بیات در 7 دور برگزار شد که در پایان 3 بازیکن با 6 امتیاز در صدر قرار گرفتند و برای مشخص شدن نفرات برتر بصورت دوره ای و رفت و برگشت با هم بازی کردند و سینا عربلو قهرمان شد ، حمیدرضا طهماسبی دوم شد و کیا عربلو به مقام سوم رسید.
 • مسابقات هفتگی مدرسه شطرنج آریا - 7 بهمن 95

  مسابقات هفتگی مدرسه شطرنج آریا (شعبه گوهردشت) این هفته با حضور 32 نفر به سرداوری میثم امینی بیات در 8 دور برگزار شد(در پایان دور هفتم 5 بازیکن هم امتیاز بودند که با توافق همه بازیکنان 1 دور به صدرنشینان اضافه شد) که در پایان حمیدرضا طهماسبی با 8 امتیاز مقتدرانه قهرمان شد ، سینا عربلو و کیا عربلو نیز با 6 امتیاز دوم و سوم شدند.
 • مسابقات هفتگی مدرسه شطرنج آریا - 30 دی 95

  مسابقات هفتگی مدرسه شطرنج آریا (شعبه گوهردشت) این هفته با حضور 27 نفر به سرداوری میثم امینی بیات در 7 دور برگزار شد که در پایان علیرضا اسدی با 6 امتیاز قهرمان شد ، حنانه مهین روستا و امیرحسین مصدق با 5.5 امتیاز دوم و سوم شدند.